Ramię C – nowa jakość aparatów rentgenowskich

Wprowadzenie aparatów rentgenowskich z ramieniem C stało się przełomem w medycynie. Dzisiaj nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić medycyny bez nowoczesnego sprzętu do celów diagnostyki obrazowej. To dzięki niemu lekarze są w stanie wyłapać nawet najmniejsze nieprawidłowości. Dzisiaj postaramy się wyjaśnić dlaczego wprowadzenie tego udogodnienia w aparatach RTG jest tak ważne.

Ramię C – mobilność przede wszystkim

Ramię C przy aparacie rentgenowskimNajwiększą zaletą mobilnych aparatów rentgenowskich jest możliwość wykonywania zdjęć podczas operacji oraz zabiegów. Pacjenta nie trzeba przewozić na osobną salę z ciężkim sprzętem, tylko wszystko wykonuje się w jednym miejscu. To co charakteryzuje aparaty RTG z ramieniem C to ich specyficzny kształt, który jest właśnie w kształcie litery C, dzięki czemu całą aparaturę można łatwo przysunąć do stołu zabiegowego. Nie można zapominać o integralnej części aparatury czyli jego oprogramowaniu. Aparat wyposażony jest w nowoczesny komputer, dzięki czemu wykonywane zdjęcia są bardzo dokładne, w wysokiej rozdzielczości i odpowiednim kontraście. To co odróżnia tę aparaturę od najczęściej stosowanej w placówkach leczniczych o możliwość wykonania fluoroskopii – struktury ciała są badane i monitorowane przez pewien czas.

Zalety stosowania mobilnych aparatów rentgenowskichRamię C - podgląd obrazu rentgenowskiego

Niewątpliwie największą zaletą stosowania aparatów z ramieniem C jest możliwość wykonania badania w różnych pozycjach, m.in. bocznej. Urządzeniem można swobodnie sterować, a jakość obrazów z ujęcia dynamicznego nie odstaje tym wykonanym w sposób statyczny. Mobilne aparaty RTG pozwalają na głębsza penetrację, a obraz, który dzięki nim uzyskujemy można również podejrzeć w 3D. Dzięki tej technologii diagnostyka obrazowa ruszyła krok do przodu i dzisiaj można z niemal 100% skutecznością rozpoznać chorobę. Wprowadzenie takiego sprzętu w polskich placówkach medycznych zdecydowanie poprawi ich jakość i usprawni funkcjonowanie – urządzenie może być bez problemu używane na SORZe.

Sprawdź naszą ofertę!

Firma Consultronix funkcjonuje od prawie 30 lat i w tym czasie zyskała sobie renomę jednego z najlepszych dystrybutorów sprzętu medycznego w Polsce. W naszej ofercie znajdziecie wysokiej jakości produkty, m.in. aparaty RTG z ramieniem C, lasery okulistyczne czy aparaturę do dermatologii estetycznej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z nami:
CONSULTRONIX S.A.
Adres: ul. Przemysłowa 17 , 32-083 Balice
Telefon: +48 12 290 22 22
E-mail: biuro@cxsa.pl

Strona internetowa: www.consultronix.pl/oferta