Najlepsze implanty stomatologiczne

Obecnie na rynku stomatologicznym jest ogromny wybór systemów implantologicznych. Tylko teraz pozostaje pytanie, które implanty stomatologiczne są najlepsze? Nasz artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie. Zachęcamy do dalszej lektury!

Implanty stomatologiczne różnią się od siebie

Implanty stomatologiczne są dostępne w różnych rozmiarach, wysokościach i rodzajach. Twój lekarz implantolog powie Ci , która opcja jest dla Ciebie najlepsza, w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb i stan organizmu. Czasami zdarza się sytuacja, że lekarz stomatolog nie może wszczepić implantów, ponieważ masz zbyt małą ilość kości, aby móc wykonać taki zabieg. Można jednak zastosować kilka technik odbudowy kości, przywrócenia naturalnej linii szczęki lub żuchwy, aby zapewnić solidny fundament dla zębów. Należą do nich między innymi: augmentacja kości i sinus lift. Sinus lift nazywany również augmentacją zatoki lub podniesieniem dna zatoki, polega na dodaniu kości pod zatoką w przypadkach, gdy naturalna kość uległa pogorszeniu z powodu braku górnych zębów tylnych. Po takim zabiegu implanty stomatologiczne mogą zostać wszczepione w kość.

Lekarz implantolog

Obrazowanie 3D i planowanie leczenia

Najnowocześniejsze, wysoce precyzyjne oprogramowanie do cyfrowego obrazowania 3D i planowania chirurgicznego implantów sprawiło, że procedury implantacji są szybsze i wysoce przewidywalne. Twój stomatolog może użyć tych narzędzi do analizy anatomii szczęki i określenia najlepszych miejsc do wszczepienia implantów przed zabiegiem. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze, a także skrócić czas rekonwalescencji.