Rentgen zębów Kraków – dowiedz się więcej przed zabiegiem!

W jakim celu wykonuje się rentgen zębów? Oczywiście, żeby zobrazować poszczególne zęby i nie tylko! Badanie radiologiczne służy także pozyskania obrazu kości twarzoczaszki oraz szczęki, żuchwy i stawu skroniowo-żuchwowego. Dzięki takiemu badaniu nie tylko będziesz mógł zobaczyć, jak rosną (albo urosły) zęby, ale także zaobserwować rozwijającą się próchnicę oraz dostrzec zmiany patologiczne takie jak torbiele, a nawet nowotwory. Dzisiaj, na podstawie usług rentgena zębów przybliżymy nieco temat samego badania.

Rentgen zębów – rodzaje badania

Zdjęcia rentgenowskie w stomatologii można podzielić na zewnątrz i wewnątrzustne. Jeśli chodzi o te drugie można podzielić je jeszcze bardziej: na przylegające i zgryzowe. Zdjęcia wewnątrzustne pozwalają na zobrazowanie konkretnego zęba, jego korzenia i ewentualnie występujących torbieli czy guzów. Takie zdjęcie pokazuje również czy w naszej jamie ustnej nie ma nadmiarowych zębów. Rentgen zgryzowy pozwala na stwierdzenie wad zgryzów oraz między innymi diagnozę kamienia w przewodzie ślinianki.

Zęby kwalifikujące się do rentgena zębów w Andrychowie

Badania zewnątrzustne służą do wykonywania zdjęci kości. Mają one za zadanie ocenić uszkodzenia przede wszystkim w obrębie twarzoczaszki, które powstały na skutek choroby czy urazu.

Wskazania do zabiegu

Rentgen zębów wykonuje się w przypadku urazów twarzoczaszki, np. w wyniku wypadku, pobicia bądź choroby. Do chorób kwalifikujących do wykonania badania możemy zaliczyć choroby przyzębia, stawu skroniowo-skokowego, nowotwory czy choroby tkanek kostnych. Mniej znanym przypadkiem, kiedy pacjent kwalifikuje się do wykonania badania jest próchnica głęboka czy kamica ślinianek. Zdjęcia rentgenowskie są także przydatne do oceny złamań czy ubytków pooperacyjnych.

Rentgen zębów – wybierz!

Jeśli szukasz gabinetu stomatologicznego, który wykonuje wszystkie rodzaje rentgena zębów, to dobrzee trafiłeś. Wieloletnie doświadczenie w diagnozie, profesjonalny sprzęt, wykwalifikowani pracownicy i wysoce komfortowy gabinet stomatologiczny. Zapraszamy:
http://3gdentist.eu/oferta/diagnostyka/rtg-panoramiczne/