Zadaszenia sceny, czyli jak nie dać się zaskoczyć pogodzie!

W branży eventowej, bardzo ważnym elementem organizacji, szczególnie, gdy dane wydarzenie ma się odbyć na zewnątrz, jest wybranie odpowiedniego okresu, w którym pogoda będzie dopisywać. Nie zawsze jest jednak to możliwe. Warto zadbać zatem o odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym, żadna pogoda nie będzie już straszna, takie jak zadaszenia sceny. Poznaj nasze porady!

Plan B

To chyba najczęstsze rozwiązanie, które wybierają osoby organizujące eventy w plenerze. Co prawda ogranicza to nieco wybór lokalizacji – w razie niepogody, wybrać należy miejsce, które będzie miało w pobliżu wolny budynek do użytku na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie zawsze jest to jednak najlepsze wyjście. Można pokusić się o coś bardziej niezawodnego czyli….

Odpowiednie zadaszenie scen

Wykorzystanie odpowiedniego zadaszenia sceny to nie tylko ochrona ale i duże ułatwienie dla osób związanych organizacją występów na scenie. Odpowiednio zadaszona scena chroni zarówno sprzęt, jak i występujące osoby przed na przykład deszczem. Jest ogółem bardziej wygodnym rozwiązaniem. Element zadaszenia, który wykonany jest ze stalowych rur i łączników, może służyć jako dodatkowe miejsca do montażu oświetlenia, co wprowadzi bardziej profesjonalny i robiący wrażenie efekt. Dodatkowo, jeśli zależy nam na ochronie publiczności przed niepogodą, możemy wspomniane zadaszenie przedłużyć w postaci dostawionej hali.

zadaszenia sceny

Gdy masz cytryny, zrób lemoniadę!

A co gdyby postawić na kreatywność i wykorzystać niekorzystne warunki? Wykorzystaj niekorzystne warunki w pozytyw. Z jednej strony zabezpiecz zaplanowane atrakcje sceniczne dbając o odpowiednie zadaszenie sceny, z drugiej postaw na kreatywne atrakcje, podczas których brzydka pogoda jest atutem. Dla przykładu na niektórych festiwalach specjalnie tworzy się kałuże, w których tapla się publiczność, a opady śniegu są okazją do ogłoszenia czasu bitwy na śnieżki!