Kim jest Eleanor Catton?

Eleanor Catton znają na pewno fani dobrej literatury. Warto przybliżyć jej postać także szerszemu gronu. Sprawdź nasz artykuł na temat tej pisarki!

Czym zajmuje się Eleanor Catton?

Na samym wstępie warto przybliżyć nieco biografię tej pisarki. Eleanor Catton urodziła się w 1985 roku w Kanadzie. Możemy zakwalifikować jej działalność w kategoriach pisarstwa, nauki kreatywnego pisania oraz scenopisarstwa. Eleanor Catton jest laureatką Nagrody Bookera za powieść „Wszystko, co lśni”. Stała się jednocześnie najmłodszą osobą w historii, która otrzymała ten tytuł. Ponadto jej dzieło stało się również najdłuższą książką, która kiedykolwiek otrzymała wspominaną nagrodę. Jej talent literacki możemy podziwiać również w powieści pt. „Próba”. Opórcz jej kariery w pisartwie możemy z jej kunsztem twórczym obcować także w kinie. Jak już wspominaliśmy wcześniej stworzyła ona scenariusz do bardzo znanego na świecie filmu pt. „Emma”. Film ten powstał na podstawie powieści Jane Austen. Wysiłki całej ekipy zostały docenione w postaci dwóch nominacji do Oscarów.

Gdzie kupić książki tej autorki?

Jeśli jesteś zainteresowany twórczością Eleanor Catton to koniecznie odwiedź księgarnię internetową Woblink. Znajdziesz tam wiele nowości, ale też prawdziwe klasyki literatury światowej. Oferujemy również książki w formie elektronicznej oraz audiobooki. To bardzo wygodny sposób na zapoznanie się z wybraną książką w podróży lub podczas sprzątania. Nie zwlekaj i zamów komplet powieści tej autorki. Polecamy również zapoznać się z filmami, do których stworzyła trzymające w napięciu scenariusze!