GLC-TE sumimoto – światłowód o niesamowitej prędkości przesyłu danych

Chcesz zamontować w swoim domu sieć światłowodową? Polecamy zaopatrzyć się w moduł GLC-TE sumimoto, który z pewnością okaże się przydatny. Dla tych, którzy niewiedzą czym jest światłowód, podpowiadamy – jest to przezroczysta oraz zamknięta struktura, która stworzona jest z włókna szklanego i jest wykorzystywana do rozprzestrzeniania światłą jako nośnika informacji. Cechuje się ona znakomitymi parametrami przesyłu danych.

GLC-TE sumimoto – zbuduj poprawną sieć światłowodową

Światłowód cechuje się medium transmisyjnym, wytworzonym z włókna światłowodowego, które posiada bardzo małą średnicę. Główną zaletą sieci światłowodowej jest dobry zasięg oraz wysokie pasmo transmisji, które przewyższa wszystkie inne transmisyjne media. Światłowód poraz pierwszy został zastosowany w 1977 roku we Włoszech, jego długość wynosiła 9 kilometrów oraz łączyła dwie komórki telefoniczne. Polacy pierwszy kabel światłowodowy skonstruowali rok po tym w jednym z lubelskich uniwersytetów. Aktualnie rekordzistą pod względem największej polskiej sieci światłowodowej jest firma Orange. Ich sieć mierzy ponad 100 tysięcy kilometrów i funkcjonuje od początku 2017 roku. GLC-TE sumimoto to moduł wykorzystywany przy montowaniu sieci światłowodowych.

GLC-TE sumimoto

Połączenie z internetem szybsze niż kiedykolwiek indziej

Czy wiesz o tym, że światłowód zamiast elektrycznego prądu, w celu transmisji danych wykorzystuje fale świetlną. Fala ta jest modulowana, a jej źródłem zazwyczaj są: laser lub dioda ledowa. Zalecamy zapoznać się z modułem GLC-TE sumimoto. Sieć światłowodowa cechuje się niesamowicie szybką transmisją danych, która może wynosić aż 3Tb/s. Dane, które przesyłane są przez nią są bezpieczne. Warto również dodać, że światłowód nie produkuje elektromagnetycznego, zewnętrznego pola.