Akumulatory start-stop – sprawdź co je wyróżnia

Jeśli nie wiesz czym są akumulatory start-stop i do czego służą to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Wyjaśniamy w nim czym jest system start-stop oraz jakie akumulatory są do niego dedykowane

System start-stop – co to jest?

Ze względu na ostre normy emisyjne, jakie zostały ustalone w Europie, większość nowych samochodów jest wyposażone w system nazwany start-stop. Jego istotą jest to, że gdy samochód staje np. w korku, a kierowca włączy luz oraz zwolni sprzęgło – silnik automatycznie się wyłączy. Po naciśnięciu sprzęgła, lub zdjęciu nogi z hamulca (automaty), pojazd ponownie się włączy. W odpowiedzi na takie pojazdy powstały nowe akumulatory start-stop, które są specjalnie dedykowane do aut z tym nowatorskim systemem.

Jaki akumulator sprawdzi się najlepiej?

Akumulatory start-stop występują w różnych odmianach oraz są produkowane przez różnych producentów. Jednym z najpopularniejszych jest bez wątpienia Yuasa Start-Stop AGM. Seria tych produktów jest dedykowana do pojazdów, które posiadają bogate wyposażenie. Dzięki technologii AGM posiadają one doskonałe parametry oraz wydłużoną trwałość. Jest on doskonałą propozycją, dla wszystkich tych, którym zależy na niezawodności swojego pojazdu.

akumulatory start-stop