Jakim awariom może ulec prędkościomierz samochodowy?

Prędkościomierz w aucie zwany jest inaczej licznikiem. Dzięki niemu można na bieżąco kontrolować szybkość, z jaką porusza się pojazd i tym samym sprawdzać, czy nie jest ona przekraczana. Jednak także i ten element w samochodzie może ulegać awariom i tym samym zafałszowywać wskazania. Jakie ​są najczęstsze symptomy tego typu awarii oraz co należy zrobić, gdy już do nich dojdzie?

Awarie prędkościomierzy w samochodach

Jeśli chodzi o przykłady awarii, które pojawiają się najczęściej, to jedną z nich jest falowanie wskazówki prędkościomierza. Innym przykładem jest zacinanie się wskazówki, pomimo tego, że prędkość rośnie albo spada. Kolejnym przykładem jest wskazywanie prędkości na poziomie 0 km/h pomimo tego, że auto jedzie. Jak więc widać, prędkościomierz może zawieść kierowcę na kilka różnych sposobów i w takiej sytuacji niezbędna będzie jego wymiana.

Prędkościomierz

Prędkościomierz w aucie i jego tania wymiana

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna takiej usterki, element ten warto wymienić. Można pokusić się przede wszystkim o elementy pochodzące z demontażu, które są zdecydowanie tańsze od nowych, ale wciąż dostępne w naprawdę niskiej cenie, przystępnej dla większości kierowców.

Awarie nowoczesnych liczników w samochodach to przyczyna przede wszystkim zaawansowanej elektroniki. W takiej sytuacji wymiana może być najlepszym rozwiązaniem, również pod względem kosztów jej wykonania.