System poziomowania zawieszenia – bezpieczeństwo i komfort jazdy

Zawieszenie ma bardzo istotny wpływ na płynność i komfort jazdy. Ważne jest również odpowiednie rozmieszczenie ładunku. Jeśli auto zostanie w nieodpowiednim miejscu dociążone – jego prowadzenie będzie trudniejsze. System poziomowania zawieszenia pomaga zredukować nierówne rozłożenie ciężarów i utrzymuje karoserię pojazdu na odpowiednim poziomie.

Element efektywnego systemu poziomowania - amortyzatory

Do czego przydaje się system poziomowania?

Jest to element budowy typowy dla samochodów najnowszych wyposażony w zawieszenie pneumatyczne i hydropneumatyczne. Wpływa pozytywnie na ich właściwości trakcyjne. Dzięki systemowi poziomowania pojazd nie będzie tak mocno osiadał na tylnych kołach – szczególnie jeśli się go załaduje ciężkimi przedmiotami. Utrzymywany jest w miarę stały prześwit, przez co kontrola podczas jazdy jest łatwiejsza. Oczywiście – wszystko ma swoje granice i żaden pojazd nie będzie zachowywać się poprawnie, gdy jest przeładowany. System poziomowania, który jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla pojazdów terenowych, sprawdza się obecnie również w samochodach miejskich oraz SUV. Bardzo istotnym elementem takiego układu jest amortyzator. Gdy pojawiają się symptomy jego zużycia – jak np. wspominanie osiadanie na tylnych kołach lub auto nieprzyjemnie kołysze się na zakrętach – konieczna będzie wymiana.

system poziomowania e-autoparts

Gdzie znajdę nowe części do mojego samochodu?

System poziomowania znaleźć można w sklepie internetowym e-autoparts.pl. Wysokiej jakości elementy zapewniają trwałość przez wiele lat. Warto skorzystać z wsparcia fachowców. Wymianę tych komponentów najlepiej powierzyć wykwalifikowanym mechanikom. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by kupić je samodzielnie.