Raportowanie do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej

W dzisiejszym wpisie pragniemy zapoznać Was z kilkoma informacjami dotyczącymi rejestrów AML oraz zawiadomień GIIF w programie iAML. Z artykułu dowiecie się także, jak powinno przebiegać raportowanie do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Funkcje sprawozdawcze w programie iAML – sprawdź co umożliwiają

Raportowanie do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej

Zacznijmy od tego czym jest iAML. Otóż jest to program analityczno-raportujący, którego funkcje umożliwiają realizację wielu zadań sprawozdawczych. Posiada on między innymi mechanizm tworzenia zawiadomień o tzw. transakcjach ponadprogowych. Podobne zawiadomienia można również stworzyć oraz wyeksportować dla podejrzanych do GIIF, czyli Generalnego Inspektora Informacji Finansowej). Dzięki iAML możesz także generować automatycznie różne zestawienia, będące dokumentacją dokonanej analizy ryzyka (rejestrów podmiotów, a także transakcji). W programie iAML w zakładce nazwanej „Podmioty” znajdziesz zestawienia dotyczące ocenionych podmiotów, podejrzanych podmiotów, beneficjentów rzeczywistych, a także wszystkich podmiotów którzy są na tzw. białej liście.

Raportowanie do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej – jak to zrobić?

Realizując raportowanie do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, program iAML będzie również przydatny. Korzystając z zakładki „Raporty” możesz znaleźć wszystkie niezbędne zestawienia, które są efektem dokonanej analizy podmiotów, a także transakcji w iAML. Warto dodać, że wszystkie te zestawienia możesz z łatwością zapisać do pliku csv oraz xls. W raportach tych znajdziesz informacje na temat: podmiotów, raportów SAR, a także transakcji. Raportowanie do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej z programem iAML jest znacznie łatwiejsze niż podejmowanie ręcznych działań.