Sejfy gabinetowe – jak wybrać?

Sejfy gabinetowe to świetne rozwiązanie, jeśli trzymasz w biurze lub domu kosztowne rzeczy, np. drogocenne przedmioty czy dużą sumę pieniędzy, a w przypadku firm dokumenty. Przed zakupem takiego sejfu warto jednak zadać sobie pytanie, czym musi charakteryzować się taki sejf, żeby przechowywane w nim rzeczy były w 100% bezpieczne. Dzisiaj odpowiadamy Wam na to pytanie!

Sejfy gabinetowe – co będziemy w nich przechowywać?

To, co będziemy przechowywać w sejfie gabinetowym podpowie niejednokrotnie, jakiego typu ma być to mebel. Na rynku dostępne są sejfy antywłamaniowe oraz ognioodporne. Oczywiście dostępne są modele, które łączą obie funkcje – nie są one jednak popularne ze względu na swoją cenę.

W przypadku przechowywania biżuterii czy złota wystarczy zaopatrzyć się w sejf antywłamaniowy. Mam on lepsze zabezpieczenia przed kradzieżą, co nie znaczy, że jest on nieodporny na ogień – chroni przed nim zazwyczaj 30 min.

W przypadku przechowywania dokumentów czy dużych sum pieniędzy (papier) lepsze będą sejfy ognioodporne, które chronią zawartość nawet do 120 minut od wybuchu w temperaturze ponad 1000 stopni Celsjusza.

http://polinskimeble.pl/71-sejfy-gabinetowe-klasy-0

Gdzie zainstalować sejf?

Sejf gabinetowy na zamek elektronicznyZe względu na możliwości instalacyjne sejfy gabinetowe można podzielić na: wolnostojące, ścienne i meblowe. Ścienne można umieszczać na każdej ścianie w domu. Są one trudno wykrywalne, ale zazwyczaj mają mniejszą pojemność.

Sejfy meblowe mocowane są do ściany albo podłoża i zapewniają lepszą ochronę niż sejfy ścienne.

Sejfy wolnostojące to zdecydowany numer jeden jeśli chodzi o ochronę przechowywanych przedmiotów. Cechują się także dużą elastycznością jeśli chodzi o montaż i mają większą pojemność.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na stopień bezpieczeństwa, czyli wytrzymałości sejfu. Jest on oznaczony rzymską numeracją od I do XIII.

Sejfy gabinetowe – 100% bezpieczeństwa

Firma Poliński Wyposażenie Miejsca Pracy oferuje sejfy gabinetowe o różnym stopniu bezpieczeństwa. Postaw na jakość, trwałość i bezpieczeństwo! Zachęcamy do kontaktu:

Telefon: 12 378 95 91
Email: kontakt@polinski.eu
Adres: ul. Grzegórzecka 69, 31-559 Kraków