Jak dobrać odżywki dla sportowców?

Uprawiasz sport? Chcesz zacząć przyjmować odżywki dla sportowców? Musisz pamiętać, że ich niewłaściwy dobór może źle wpłynąć na Twój organizm i przynieść odwrotne do zmierzonych skutków. Dzisiaj podpowiadamy, jakie preparaty powinno się przyjmować w zależności od wykonywanych ćwiczeń.

Odżywki dla sportowców a rodzaj treningu

W zależności od tego, co chcesz osiągnąć ćwicząc wprowadzasz różne formy treningu. Czy jednak masz świadomość, że chcąc zwiększyć masę mięśniową i poprawić wytrzymałość nie będziesz stosował takich samych odżywek dla sportowców?

Odżywki ActiveLab dla sportowcówJeśli trenujesz siłowo będziesz stosować kreatynę, która przyspiesza wzrost masy mięśniowej. Przy tym rodzaju treningu dobrze sprawdza się również białko serwatkowe, które pozwala na zwiększenie objętości mięśni. Dodatkowo przy treningu siłowym zalecane jest stosowanie suplementu HMB, który przyspiesza regenerację mięśni. Popularnym suplementem wśród sportowców jest także CLA czyli sprzężony kwas linolowy, który redukuje tkankę tłuszczową jednocześnie stymulując przyrost masy mięśniowej.

W przypadku treningu wytrzymałościowego stosuje się odżywki węglowodanowe najczęściej w formie batonów lub żelów.  Oczywiście w tym przypadku musisz zwrócić szczególną uwagę na zachowanie bilansu energetycznego. Po treningu wytrzymałościowym ważne jest również uzupełnienie poziomu aminokwasów – przyjmuje się wtedy proteiny.

Do walki z nadwagą służą specyfiki BCAA. To aminokwasy pozwalające zwiększyć skuteczność ćwiczeń. Dodatkowo można stosować preparaty, które przyspieszają przemianę materii takie jak koenzym Q10. Innym sposobem jest przyjmowanie hoodii, która zmniejsza apetyt.

Jeśli przymierzasz się do zakupu odżywek, musisz jasno sprecyzować cel ćwiczeń. Będzie Ci prościej dobrać odpowiedni suplement, który wspomoże Twoje treningi.

Odżywki dla sportowców – Mamut PRO

Szukasz sklepu z odżywkami dla sportowców, który oferuje preparaty do każdego rodzaju treningu? Sprawdź ofertę Mamut PRO, sklepu internetowego z suplementami dla sportowców.

Adres: ul. Ofiar Oświęcimia 4, 32-626 Jawiszowice
Telefon: +48 530 676 683
E-mail: kontakt@mamutpro.pl