Odżywki proteinowe – obudź wewnętrznego siłacza

Zbliżamy się do końca roku, powoli zaczyna się ustalanie postanowień na kolejny. Jak zawsze prym wiedzie wyrażenie „nowy rok, nowy ja”, najczęściej w odniesieniu do walki z dodatkowymi kilogramami. Niestety przeważnie kończy się na słomianym zapale i kolejnych powtórzeniach za dwanaście miesięcy. Zachęcamy by tym razem było inaczej, zacznijmy zmiany już teraz! Postanowiliśmy pomóc w treningu i dzisiaj przybliżamy gorący temat, a mianowicie odżywki proteinowe.

Efektywne ćwiczenia – co warto wiedzieć

Wielu laików stwierdzi, że odżywki proteinowe to jakieś tam sterydy i najlepiej spalić je w rytualnym obrzędzie. Nie dajmy się zwieźć bajkom, substancje te nie zaszkodzą zdrowiu jeśli będą używane świadomie. Należałoby więc zacząć od tego, czym one tak naprawdę są? jest to suplement diety zawierający w swoim składzie nawet do 95% białka, które z kolei jest ważnym budulcem masy mięśniowej i występuje naturalnie w organizmie ludzkim. Nieugięci będą iść w zaparte, że oni pochłaniają dziennie trzy kurczaki i zagryzają sznyclem wołowym, toteż białka mają pod dostatkiem. My jednak powiemy jedno – najważniejsza jest zbilansowana dieta. Taki jadłospis, który dostarczy nam wszystkich wartości odżywczych. Pamiętajmy również, że osoby, które intensywnie trenują siłowo, potrzebują pewnych substancji więcej – i tutaj odżywki proteinowe okazują się pomocne.

odżywki proteinowe - efektywność

Odżywki proteinowe – zwiększ swoje osiągi

Ułożenie odpowiedniego treningu na pewno nie jest łatwe – warto więc zasięgnąć rady fachowców lub pójść do dietetyka. Bezsensowne machanie hantlami bez systematyczności i planu nie da zadowalających efektów. Analogicznie same suplementy nie zrobią z nas kulturystów. Idźmy drogą małych kroczków – zmieniajmy nawyki żywieniowe, odstawiajmy jedzenie śmieciowe, zacznijmy aktywnie spędzać czas. Sport potrafi dostarczyć niesamowitych emocji, poprawić samopoczucie i poczucie własnej wartości. Odżywki proteinowe są tylko narzędziem, ale w świadomych rękach pozwolą osiągnąć fantastyczne rezultaty. Do dzieła!