Zakłady sportowe – najważniejsze informacje

W Polsce i na świecie coraz popularniejsze stają się zakłady sportowe. Ludzie uwielbiają typowanie ulubionych wydarzeń ze świata sportu. Jest to na pewno sposób na emocje i szansa na powiększenie salda portfela. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Zakłady sportowe – co nas ogranicza?

Przede wszystkim legalność. Zgodnie z ustawą hazardową, podmioty nie mogą urządzać gier hazardowych przez sieć internet, chyba że uzyskają odpowiednie zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Nie można więc prowadzić nielegalnych zakładów, ale co ważniejsze – nie można także w nich uczestniczyć. Stąd też odpowiedzialność stoi po obu stronach, warto o tym pamiętać. Na szczęście w Polsce jest kilka firm, które takową zgodę posiadają i w nich bez przeszkód możemy obstawiać – zakłady sportowe mogą być utworzone zarówno w punktach stacjonarnych, jak również za pomocą portali internetowych. Sprawdźmy więc przed rozpoczęciem gry, czy mamy do czynienia z profesjonalną firmą. Zazwyczaj takie informacje są łatwo widoczne na witrynie, przykładowo strona etoto.pl posiada odpowiedni numer zezwolenia na dole, w okolicach stopki. Oczywiście standardowym ograniczeniem jest wiek – musimy mieć ukończone 18 lat. 

sportowe kolarstwo

Rynek bukmacherski – oferty dla graczy

Druga kwestia jest już bardziej indywidualna – a mianowicie kształt oferty danego bukmachera. Tutaj rynek opiera się na zasadzie konkurencji, więc firmy starają się sprostać wymaganiom użytkownika. Oprócz samych różnic w kursach, spotkać można oferty specjalne. Zazwyczaj opierają się na refundowaniu części funduszy, dodatkowych środkach lub zwiększaniu potencjalnej wygranej. Nierzadko również bukmacherzy dają nam pewny margines błędu – dobrym przykładem są kupony kombinacyjne (czasem nazywane systemowymi), przy których nie musimy trafić wszystkich wyników. Do nas należy decyzja, które zakłady sportowe wydają się najbardziej atrakcyjne. Warto wcześniej dobrze zapoznać się z możliwościami.