Plextor SSD – przede wszystkim wydajność

Kluczem do komfortu podczas gry lub pracy na komputerze jest jego wysoka wydajność. Pamiętamy, żeby zadbać o odpowiedni procesor, ilość pamięci RAM czy kartę graficzną. Nie możemy jednak zapomnieć, że dysk twardy również w wielu wypadkach będzie miał znaczenie. Plextor SSD to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia sprawny zapis i odczyt danych.

Plextor SSD – wyjątkowa szybkość

Wysoką wydajność tego dysku uzyskano między innymi dzięki zastosowaniu bardzo szybkiego interfejsu PCIe Gen 3 x4. Pozwala to osiągać prędkość zapisu rzędu 500 MB/s, a odczytu nawet do 1600 MB/s. W porównaniu do klasycznego złącza SATA w wersji III są to wartości znacząco lepsze. W efekcie dysk twardy Plextor SSD raczej nie będzie pełnił roli „wąskiego gardła” w naszym zestawie komputerowym. Problem zbyt wolnego przetwarzania plików gry powinien zniknąć.

Szybki dysk plextor ssd może się przydać również w profesjonalnych zastosowaniach

Chłodzenie również jest istotne

Podzespoły komputera optymalnie pracują w pewnej określonej temperaturze. Aby zachować jak najlepsze parametry pracy Plextor SSD został wyposażony w ożebrowanie chłodzące, które zapewni prawidłowy przepływ powietrza w jego obudowie. Powinno to również korzystnie wpłynąć na żywotność dysku.

Plextor ssd - wygląd obudowy

Jeżeli poszukujesz wysokiej wydajności, sprawdź w sklepach internetowych ofertę na dysk Plextor SSD. Warto porównać możliwości nowoczesnego rozwiązania z tymi dotychczas popularnymi.