Najlepsze pompy i hydrofory, czyli jak korzystać z przydomowej studni

Koszty wynikające z użytkowania różnego rodzaju mediów nieubłaganie idą w górę. W związku z tym mieszkańcy często szukają alternatyw pozwalających na ich skuteczne obniżenie. Jedną z nich są najlepsze pompy i hydrofory. Pozwalają one na skuteczne wykorzystywanie przydomowych źródeł wody takich jak studnia. W zależności od wybranego modelu możliwe jest osiąganie różnych efektów, jest to jednak specyfika branży – wraz z budżetem rosną także możliwości.

najlepsze pompy i hydrofory do wody czystej

Najlepsze pompy i hydrofory – cechy szczególne

Wybierając odpowiedni wariant, urządzenie tego typu mogą się różnić między sobą przede wszystkim parametrami technicznymi. Zmienia się ich moc, wydajność, maksymalna wysokość podnoszenia. Występują także różne konstrukcje posiadające swoje wady i zalety.

najlepsze pompy i hydrofory do wody brudnej

Przykładowy model, czyli co można osiągnąć

Najlepsze pompy i hydrofory to temat, który ciężko ująć w ogólnikach, dlatego przytoczymy Wam konkretne wartości jednego z urządzeń. W jego przypadku możliwe jest osiągnięcie mocy o wartości 1100 W, co przekłada się z kolei na maksymalną wydajność sięgającą 20000 litrów na godzinę. Przy takich parametrach wysokość, na jaką zostanie wyciągnięta woda to 7 metrów, co pozwala na bezproblemowe użytkowanie go w studni.