Przewóz spożywki – bądź gotowy na wszystko!

Na temat transportu powiedziano już w internecie wiele. Głównie jednak rozmawiamy o typowych załadunkach palet na tiry, a przecież spedycje bywają dużo trudniejsze. Jednym z takich wyzwań jest przewóz spożywki – szczególnie płynnej, która jest ciężka do magazynowania i podatna na warunki atmosferyczne.

Transportowa oszczędność – czy ma sens?

Jak więc zorganizować taki przewóz? przede wszystkim trzeba zadbać o dobre maszyny. Tutaj nie wystarczy stary dostawczak, którego drzwi ledwo się zamykają. Do magazynowania artykułów spożywczych potrzebna jest pełna izolacja i czystość – nie ma tutaj miejsca na błędy. Nawet najmniejsze ciało obce może bezpowrotnie uszkodzić nasz bezcenny towar. Dlatego tak ważne jest, by przestrzegać zasad sterylności i BHP. Cysterny spożywcze powinny być dezynfekowane przed każdym przejazdem i zmianą medium. Tylko wtedy nasz przewóz spożywki będzie mógł się powieźć.

wymagająca droga górska

Przewóz spożywki – nie dajmy się zwieźć pozorom

Polski rynek wydaje się być bogaty w firmy transportowe, ale tak naprawdę niewiele z nich spełnia najwyższe normy jakościowe. Jak rozpoznać te dobre? patrzmy na dokumenty i certyfikaty. Niezależne audyty, na przykład Dekra, dają nam znak, że tutaj warto robić biznes. Prawidłowe praktyki w przedsiębiorstwie to podstawa udanej transakcji. Nie oszczędzajmy więc na tym aspekcie, niech przewóz spożywki odbywa się w pewnych i odpornych warunkach. Żadna szanowana firma nie będzie miała nic przeciwko skrupulatności i ostrożności. Na szali często leży dorobek całego miesiąca, a nawet roku. Organizujmy wszystko tak, by spać spokojnie.