Tefal ingenio – niezawodna funkcjonalność

Tefal ingenio – niezawodna funkcjonalność

Tefal ingenio są to naczynia z najbardziej trwałą powłoką Titanium Pro firmy Tefal, która jest wyjątkowo wytrzymała i może być stosowana z metalowymi akcesoriami (z wyjątkiem sztućcy i noży). Opinie innych użytkowników świadczące o wytrzymałości powłoki weryfikują firmowy opis i zapewnienia producentów. Po nałożeniu metalowych naczyń na patelnie nie widać żadnych zdrapań ani śladów. Patelnia posiada również ikonowy termostat Tefal, który pozwala sprawdzić, kiedy powierzchnia osiągnęła optymalną temperaturę smażenia.

tefal ingenioPokrywy plastikowe, które idealnie dopasowują się do garnków, pozwalają na łatwe przenoszenie nie skończonego posiłku lub obiadu do lodówki bez konieczności ich mycia. Oczywiście, do tego potrzebne jest miejsce w lodówce, aby zmieścić w niej największy garnek lub kilka mniejszych z zestawu Ingenio.
Komfortowo zdejmowane uchwyty, dzięki czemu można w łatwy sposób zaoszczędzić miejsce na płycie kuchennej, ponieważ można użyć jednej rękojeści i przenieść ją pomiędzy inne patelnie. Zdejmowane uchwyty ułatwiają także wkładanie w zlewozmywak, a także są łatwe do mycia w zmywarce. Uchwyty na ogół można tylko wycierać wilgotną szmatką i po prostu od czasu do czasu przemyć je w cieplej wodzie ze zwykłym płynem do mycia, gdy są naprawdę brudne. Nie mając rękojeści na patelni, oraz innych garnkach zauważysz ogromną różnicę przy szybkim czyszczeniu lub myciu.

Nie wielkie negatywy – Ingenio

Opinie niektórych osób dotyczą najczęściej ściąganej rączki, która w niektórych sytuacjach budzi niepokój np. czy się nie odczepi podczas przenoszenia wrzącej wody, czy dobrze połączyło się rączkę z garnkiem lub patelką i inne. Producent tefal ingenio zapewnia nas o jej solidności i wytrzymałości. Po wielu jednak testach zapewne musi mieć rację.