Zadaszenia trybun – Czy warto?

Na to pytanie nasuwa się wręcz oczywista odpowiedź. Jednak musimy pamiętać, że zadaszenie trybun to nie tylko komfort dzięki czemu nie musimy obawiać się opadów atmosferycznych czy wiatru. Zadaszenia trybun to coraz częściej obowiązek klubów sportowych, które chcą zawalczyć o w mistrzostwo w wyższych ligach. O tym przeczytacie w naszym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Zadaszenia trybun zbędne czy niezbędne ?

zadaszenia-trybunCoraz częściej by awansować do wyższej ligi dany obiekt sportowy, na którym rozgrywa swoje mecze dana drużyna musi spełniać coraz wyższe normy, które stale są podnoszone. A to wszystko w trosce o jakość i promocję piłki nożnej w naszym kraju. Oczywiście nie jest to odkryciem Ameryki, że wszelkie tego typu przebudowy są kosztowne. Wymagają niejednokrotnie ogromnych nakładów pieniężnych, którym klub nie może sam sprostać. Tematem naszego artykułu jednak jest zadaszenia trybun i kwestia jego istotności. Czy zadaszenie oprócz tego, że jest istotnym czynnikiem często wręcz wymaganym podczas awansu do wyższych lig jest potrzebne? Czy zadaszenie zwróci poniesione koszty w dłuższym okresie jego użytkowania?

zadaszenia-trybunZdecydowanie tak, no bo który kibic chciałby moknąć? Albo stać w pełnym słońcu przez około 2 godziny? Aby przyciągnąć więcej chętnych na mecze obiekty muszą być do tego przystosowane. Ojciec z chęcią weźmie swoje dziecko na stadion, na którym ma pewność oczywiście, że będą bezpieczni ale i liczyć się będzie komfort podczas oglądania widowiska. Należy pamiętać, że zadaszony stadion może również stać się miejscem większych masowych imprez, a zadaszenia trybun mogą podczas takowych zwiększyć jego atrakcyjność.

Dlatego naszym zdaniem zadaszenia trybun to inwestycja, która się opłaca i przyniesie w dłuższym czasie więcej korzyści. To wydatek, którego poniesienie zwróci się w dłuższym okresie. Należy pamiętać, że inicjatywy mogące wpłynąć na poprawę atrakcyjności pod względem rekreacji, turystyki i inwestycji są mile widziane i wspierane przez instytucje. Warto więc wykorzystać obecny stan i wykorzystać nadarzające się okazje nawet choćby przez dotacje UE.