Kratki AL-W / AL-S – ekonomiczny sposób na wentylację

Odpowiednio rozmieszczone kratki AL-W / AL-S pozwalają na efektywną wentylację pomieszczeń w budynku. Jednocześnie jest to rozwiązanie niedrogie. Jednak wybór ich lokalizacji oraz decyzję co do ilości kratek warto powierzyć fachowcom. Ważne jest, by z konkretnego pomieszczenia usuwana była odpowiednia ilość zużytego powietrza, a na jego miejsce napływało świeże.

Kratki AL-W / AL-S - wersja z poziomymi kierownicami

Kratki AL-W / AL-S – konstrukcja

Kratki AL-W oraz AL-S produkowane są z aluminium. Wersja „W” wyposażona jest w poziome, ruchome kierownice przepływu powietrza, „S” natomiast w pionowe. Ich rozmiar powinien być dobierany do istniejących w budynku otworów wentylacyjnych. Kratki AL-W / AL-S mogą być zamontowane przy użyciu nieosłoniętych wkrętów lub (w razie potrzeby) systemu krytego mocowania. Możliwość proszkowego malowania kratki na wybrany kolor z szerokiej palety RAL, pozwala na dopasowanie ich do otoczenia.

Kratki AL-W / AL-S oczywiście nie są jedynym sposobem na realizacje wentylacji w pomieszczeniu.

Wiele opcji wyposażenia dodatkowe

Kratki AL-W / AL-S odpowiadają za przepływ powietrza w pomieszczeniu. Wyposażone są więc w odpowiednie nasady umożliwiające kierowanie strumieniem. Chodzi tutaj nie tylko o pionowe lub poziome kierownice, których położenie można regulować niezależnie od siebie. Dostępne są również nasady pozwalające na regulację ilości powietrza, które dotrze do wnętrza. Na stronie internetowej producenta znaleźć można typoszereg wraz z pełnym kluczem oznaczeń, umożliwiającym dobór odpowiedniej kratki.