Amsorb Plus – Medyczne wapno sodowane

Wapno sodowane ma zastosowanie w medycynie w obszarze anestezjologii. Amsorb Plus to świetnej jakości pochłaniacz dwutlenku węgla, w swoim składzie nie posiada metali silnie zasadowych. Jego szybkość i wydajność pochłaniania jest zależny od aktywnego wodorotlenku wapnia i minimalnej zawartości innych składników wpływających na tą funkcjonalność.

Zastosowanie Amsorb Plus

Wapno Amsorb Plus jest stosowane głównie przy znieczuleniach o niskim i minimalnym przepływie. Wszystkie ważne parametry takie jak wydajność pochłaniania, intensywność lub zmiany barwy zostały jeszcze bardziej poprawione względem poprzedniej wersji wapna. Sam skład chemiczny nie uległ zmianie ale zmienił się proces produkcyjny, który wpłynął na wymienione wcześniej parametry. Warto dodać, że nasz środek to jedyny dostępny na rynku pochłaniacz, który zapobiega całkowitej degradacji środka znieczulającego. Zarazem jest to jeden z najbezpieczniejszych wapien sodowanych.

Amsorb Plus

Dodatkowe ważne informacje

Wiele konkurencyjnych producentów zapewnia o bezpieczeństwie swojego wapna sodowanego pod względem bezpieczeństwa znieczulenia przy niskim przepływie. Niestety większość z tych środków w swoim składzie zawiera wodorotlenek sodu oraz wodorotlenek potasu. Są to szkodliwe substancje, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie pacjenta. Wapno Amsorb Plus nie posiada tych związków, a dodatkowo zachowuje zmienioną barwę po zużyciu. Większość tego typu preparatów powraca do swojej wcześniejszej barwy. Warto dokładnie zapoznać się przed zakupem takiego środka.