Jakie leki na alergię dostępne są w aptekach?

Leki na alergię dostępne w aptekach to preparaty, które pomagają pacjentom w przypadku szeregu różnych objawów utrudniających codzienne funkcjonowanie. O jakie dokładnie preparaty chodzi?

Leki na alergię bez recepty

Takie środki mogą mieć różną formę, od syropów, przez tabletki, aż po krople. To m.in. przeciwhistaminowe leki na alergię, które – zgodnie z nazwą – hamują wydzielanie histaminy. Farmaceutyki z tej grupy sprawdzają się więc w przypadku takich dolegliwości jak alergia sezonowa pojawiająca się w okresie pylenia konkretnych gatunków roślin. Trzeba pamiętać jednak o tym, że takie preparaty nie stanowią rozwiązania problemu, jeśli bowiem dolegliwości są poważne i naprawdę uciążliwe, koniecznie trzeba skonsultować problem z lekarzem.

Leki na alergię

Stosowanie preparatów na alergię

W przypadku takich farmaceutyków zazwyczaj przyjmuje się je doustnie raz w ciągu doby. Nieco inaczej jest w przypadku wziewnych preparatów na alergię, które zalecane są doraźnie, czyli w sytuacji, gdy rzeczywiście jest to konieczne ze względu na występujące objawy. Ważne jest także pamiętanie o skutkach ubocznych, które mogą występować nawet w przypadku preparatów sprzedawanych bez recepty. Zawsze więc warto się z nimi zapoznać.

Niestety różnego rodzaju alergie są coraz częstsze. Leki na alergię łagodzące objawy chorobowe mogą być więc skutecznym sposobem na złagodzenie objawów, przy czym nigdy nie trafiają one bezpośrednio w źródło problemu, czyli nie leczą alergii.