Piotr Głuchowski – sylwetka autora

Jeśli mowa o cenionych, polskich reportażystach, nie sposób nie wspomnieć o Piotrze Głuchowskim. To także polski publicysta, który poza reportażami pracuje również jako redaktor czołowego dziennika – „Gazety Wyborczej”. Białoruś, Izrael, Wielka Brytania – to tylko niektóre z miejsc, z których reportaże pisał Piotr Głuchowski. W całej swojej karierze napisał on około 300 reportaży, z czego wiele z nich spowodowało dyskusje w społeczeństwie, a także na jego koncie pojawiły się niezwykle prestiżowe nagrody, które stały się ukoronowaniem jego mistrzowskiego warsztatu reporterskiego.

Nagrody i wyróżnienia Piotra Głuchowskiego

Pierwszą z nagród jest bardzo ważne wyróżnienie, przyznawane najlepszym dziennikarzom w kraju. Mowa o nagrodzie Grand Press w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego. Docenione zostały śledztwo oraz tekst, jakie Piotr Głuchowski poświęcił tematyce przekrętów finansowych w polskich Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych.

Następna nagroda jest równie szczególna, bo przyznawana przez studentów dziennikarstwa z całej Polski. Piotr Głuchowski został laureatem plebiscytu MediaTory, w kategorii DetonaTOR. Nagrodzony materiał to wstrząsający reportaż „Zatoka Świń”, który porusza tematykę seksualnego skandalu w jednym z popularniejszych sopockich lokali, oraz tragicznej, samobójczej śmierci zgwałconej tam czternastolatki.

piotr głuchowski

„Imperator”, czyli co ukrywa Ojciec Rydzyk?

Spośród wszystkich reportaży autora, wciąż najpopularniejszym pozostaje „Imperator”, który Piotr Głuchowski napisał wraz z Jackiem Hołubem. Reportaż dokładnie prześwietla historię Rydzyka i to, w jaki sposób doszedł do miejsca i władzy, którą obecnie posiada.