Periodontologia Kraków – jak walczyć z chorobami przyzębia?

Periodontologia jest dziedziną stomatologii, której zadaniem jest profilaktyka oraz leczenie chorób przyzębia, a dodatkowo błony śluzowej całej jamy ustnej. Jak rozpoznać, że cierpisz właśnie na chorobę tego typu? Przede wszystkim choroby o podłożu periodontologiczny objawiają się krwawieniem z dziąseł i ruchomością zębów. Dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć o tym, co obejmują usługi periodontologii w Krakowie.

Periodontologia Kraków – podstawowe usługi

Usługi periodontologii w większości gabinetów stomatologicznych będą obejmować:

  • zabiegi regeneracji kości
  • laseroterapię biostymulacyjną
  • wydłużanie koron
  • korektę uśmiechu dziąsłowego
  • szlifowanie zgryzu
  • przeszczepy dziąsłowe
  • unieruchamianie zębów, które są rozchwiane
  • leczenie recesji dziąsłowych
  • leczenie wad wrodzonych, które dotyczą tkanek miękkich w jamie ustnej

Periodontologia – najczęściej zadawane pytania

We wcześniejszym akapicie powiedzieliśmy o tym jak leczy się choroby przyzębia. Jednak nie każdy gabinet stomatologiczny będzie dla Ciebie wyrozumiały i poda zrozumiałe nazwy zabiegów. Częściej spotkasz się z pojęciami, których nie rozumiesz. Przedstawiamy niektóre z nich:

Kieretaż – zabieg polega na wyłyżeczkowaniu kieszonek dziąsłowych. Skomplikowane, prawda? Kieretaż jednak to nic innego jak usunięcie z korzenia zębowego bakteryjnej płytki, ziarniny i kamienia nazębnego razem z zapaleniem nabłonka.

Plastyka przedsionka – ten zabieg polega na pogłębieniu dziąseł przy dolnych zębach przednik. Jest on wskazany w przypadku wrodzonej wady płytkiego przedsionka (nieleczona wada prowadzi do zaniku dziąsła lub łagodniejszych objawów, tj. przesunięcia zębów).

periodontologia - zabieg w klinice w Krakowie

Gingiwektomia – doszliśmy do niewątpliwie najtrudniejszego słowa. A sam zabieg to nic innego jak usunięcie przerośniętych dziąseł oraz przywrócenie im zdrowego wyglądu wraz z naturalnym kształtem.

Operacja płatowa – ten zabieg pozwala na uzupełnienie brakujących kości w wyrostku zębodołowym.

Periodontologia Kraków -wybierz Addent

Jeśli szukasz usług periodontologii w Krakowie musisz wybierać bardzo rozsądnie. Nie każdy gabinet będzie się specjalizował w tej dziedzinie. Dzisiaj polecamy usługi gabinetu Addent, który już od kilku lat skutecznie zmaga się z chorobami przyzębia i parodontozą mieszkańców Krakowa. Zachęcamy do kontaktu: